פשוט נהדרת- שמלת כלה פשוטה, מהממת ואיכותית

בעבר כששאלתי כלות איך הן הגיעו אלינו לסטודיו הייתי שומעת מדי פעם את התשובה: "חיפשתי שמלת כלה פשוטה".
"שמלת כלה פשוטה?" הייתי שואלת קצת בעלבון.
אף מעצב לא רוצה שהסטודיו שלו יהיה ידוע בשמלות כלה פשוטות.
שמלת כלה מחמיאה- כן.
שמלת כלה נוחה- כן.
שמלת כלה מיוחדת- כן, כן, כן.
אבל שמלת כלה פשוטה???

שמלת כלה פשוטה
צילום שבולת שחר

עם הזמן הבנתי שכשהכלות שלי אומרות "שמלת כלה פשוטה" הן מתכוונות למשהו עם משמעות הרבה יותר עמוקה ועם רבדים נסתרים בתוך המונח הקטן הזה.
גדלנו רובנו עם איזשהו זכרון ראשוני של שמלת כלה נפוחה, מפוארת, עמוסת נפח ואם אפשר גם אבנים לקינוח. חלק מהכלות החליטו להגשים את הזכרון הזה ביום החתונה שלהן וחלק הבינו שהן מאוד רוצות להתרחק ממנו ומה שהן מחפשות הוא שמלת כלה נוחה, מיוחדת, מחמיאה מאוד, יפיפיה אך נטולת כל בד, נפח וקישוטים שעשויים לסרבל אותן כלומר "שמלת כלה פשוטה".
אבל שמלה פשוטה היא הרבה פחות פשוטה בדרישות שלה ממה שנדמה. לכן הכנתי מדריך שיעזור לך למצוא את שמלת הכלה "הפשוטה" המושלמת עבורך:

בדים- דווקא בגלל שהשמלה מדברת בשם עצמה ולא מסתתרת מאחורי נפח, אבנים רקומות ושכבות של תחרה חשוב מאוד שהבד ממנו תהיה תפורה שמלת הכלה יהיה איכותי מאוד ויראה מצוין מקרוב ומרחוק. מעבר למראה שלו חשוב מאוד שהוא ירגיש לך נעים במגע עם הגוף ויהיה בד נושם. המנעי מבדים שאומנם נראים מצוין, אבל אטומים לכניסת ויציאת אוויר ולכן יגרמו לך להזיע ולהרגיש אי נוחות ביום החתונה.

שמלות כלה פשוטות
צילום שבולת שחר

איכות תפירה– בשמלה נקייה מהתחכמויות שצריכה לדבר בפני עצמה כל פרט הוא חשוב. גם איכות התפירה. תציצי בתפרים של השמלה. האם הם משתלבים בצורה זורמת בבד?  האם הם ישרים ומחמיאים לגזרת השמלה? האם הם בולטים ואולי מציקים לך במגע עם הגוף?
מעבר לנראות, איכות תפירה חשובה מאוד לשלמות השמלה. ביום החתונה את והשמלה עוברות הרבה: צילומים, נסיעות, חיבוקים וריקודים סוערים. תפירה טובה תבטיח שהשמלה תישאר מהממת כמו שהיא לאורך כל היום (ולמען האמת גם שנים אחר כך).

גזרה– אנחנו לא צריכות להרגיש לא נח בגלל חלקים בנו שאנחנו פחות אוהבות אלא להרגיש נפלא בגלל חלקים שאנחנו כן אוהבות. גם אם השמלה היא שמלת כלה פשוטה כדאי מאוד הגזרה שלה תדגיש עבורך את החלקים בך שאת אוהבת.
אוהבת את עצם הבריח שלך- דאגי לבחור בשמלה שתדגיש אותה.
אוהבת את הרגליים שלך- שמלה קצרה תעשה לך יופי של שירות.
החזה שלך הוא הנכס האהוב עליך- תבחרי בגזרה שתחמיא לו מאוד.

שמלת כלה בוהו שיק
צילום שבולת שחר

נוחות– על שמלות לא נוחות משלמים ביוקר. כשאת מודדת שמלת כלה אל תתביישי לבדוק איך מרגיש לך ללכת איתה, לשבת איתה, להתכופף איתה ולרקוד איתה. שמלה שלא תהיה לך נוחה במדידה, אין שום סיכוי שתהיה לך נוחה ביום החתונה עצמו. כבר שמעתי כלות (לא שלנו!) שאמרו שמה שהן בעיקר זוכרות מיום החתונה הוא העובדה שהשמלה שלהן הציקה להן בטירוף כל המסיבה. זה לא זכרון שהיית רוצה לקחת איתך ולכן חשוב שתבחרי בשמלה הכי נוחה שיש.

כשתצאי לדרך בחיפוש אחרי השמלה שלך, גם אם תחפשי לך שמלת כלה פשוטה כדאי שתזכרי לא להתפשר על הבדים, איכות התפירה, הגזרה והנוחות- אלה יהפכו את החוויה שלך לטובה ונעימה הרבה יותר ואת תוכלי להרגיש פשוט נהדרת.

באהבה,
רננה גיתית אורן
TOORA

מזמינה אותך להציץ באוספי השמלות שלנו ולמצוא לך את ה-אחת עבורך: לאוספי השמלות של טורה

 

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.